Schankel Gigue EX

Dla początkujących z najlepszymi cechami wyższych modeli.

Zastosowane rozwiązania:


Buty zostały wykonane ze sztywnego włókna szklanego, żeby już na samym początku przyzwyczajać do pełnego wykorzystania sił odepchnięcia. Dla zwiększenia komfortu zwiększono profil pięty jak i kostek oraz wykonano perforowany język. Dzięki temu uzyskano dobre osiągi butów zachowując maksymalnie ich komfort.


Profil tylnej części buta gwarantuje trzymanie stawu skokowego i pięty oraz daje im dobry komfort. Dodatkowo wymusza prawidłowe ugięcie kolan dzięki wcięciu na ścięgno Achillesa. W tej części również dobrze trzyma stopy, po bocznych stronach tego ścięgna. Buty posiadają stałe, solidne mocowania do szyn - w przedniej części buta są 4 otwory, a w tylnej 5 otworów. Duża powierzchnia styku gwarantuje maksymalny przekaz siły odbicia na szyny.


Języki butów zostały uzupełnione o rzep, dzięki któremu nie przesuwają się one na boki. Sznurówki przechodzą pod rzepem, dzięki im język nie przesuwa się w dół, ani w górę. Język jest perforowany, dzięki czemu zwiększa się oddychalność stopy.
But przy zapięciu posiada dwa otwory mocowania klamry. Można ją przestawić na stopy szersze czy węższe lub z niskim czy wysokim podbiciem. Z przodu buta zastosowana dwa rzepy dla lepszego dopasowania do stóp. Dodatkowo dzioby butów są osłonięte od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej w celu zachowania ich żywotności, szczególnie u osób początkujących we wrotkarstwie szybkim (jeździe szybkiej na rolkach).