Schankel Blade

Dla początkujących jak i zaawansowanych wrotkarzy szybkich. Rozwiązania techniczne wzięte z kilku modeli Schankel'a.

Zastosowane rozwiązania:


Buty zostały wykonane ze sztywnego włókna węglowego, żeby już na samym początku przyzwyczajać do pełnego wykorzystania sił odepchnięcia. Dla zwiększenia komfortu wyprofilowane pięty jak i kostki oraz wykonano perforowany język. Dzięki temu uzyskano wysokie osiągi butów zachowując maksymalnie ich komfort. Buty są lżejsze od modelu Gigue EX, są nieco szersze niż model Rebec II.


Profil tylnej części buta gwarantuje trzymanie stawu skokowego i pięty oraz daje im wysoki komfort. Dodatkowo wymusza prawidłowe ugięcie kolan dzięki wcięciu na ścięgno Achillesa. W tej części również dobrze trzyma stopy, po bocznych stronach tego ścięgna. Buty posiadają stałe, solidne mocowania do szyn - w przedniej części buta są 4 otwory, a w tylnej 5 otworów. Duża powierzchnia styku gwarantuje bardzo dobre trzymanie oraz maksymalny przekaz siły odbicia na szyny.


Języki butów zostały uzupełnione o rzep, dzięki któremu nie przesuwają się one na boki. Sznurówki przechodzą pod rzepem, dzięki im język nie przesuwa się w dół, ani w górę. Język jest perforowany, dzięki czemu zwiększa się oddychalność stopy.
Z przodu buta zastosowana dwa rzepy dla lepszego dopasowania do stóp. Dodatkowo dzioby butów są osłonięte od strony wewnętrznej jak i zewnętrznej w celu zachowania ich żywotności, szczególnie u osób początkujących we wrotkarstwie szybkim (jeździe szybkiej na rolkach).